Борка Талевски бр.7
1000, Скопје,Р. Македонија
тел: +389 2 2460 299
факс: + 389 2 3216 825
емаил: info@delfinatravel.mk

Апартмани “SAKIS” - Торони

Торони е селце кое се наоѓа југозападно на вториот крак Ситонија. Оддалечено е 142 км. од Солун и 222 км. од македонската граница. Главно луѓето се занимаваат со туризам, риболов, земјоделие. Во самото селце живеат околу 250 луѓе, а во областа Торонеос околу 4.000. Последните години ова мало туристичко место се развива и прераснува во вистинска летна, туристичка дестинација. Има прекрасна вегетација, кристално чисто море и песочна плажа.


Студијата/ апартмани “Sakis” се лоцирани на само 20-30м. од плажа, истите се стандардни, уредни и чисти, секоја соба има комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа), бесплатен интернет и тераса.


Апартмани “Sakis” - Торони (вонсезонски цени)

Термин

5.5

12.5

19.5

26.5

2.6

9.6

16.6

23.6

1.9

8.9

15.9

22.9

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

/

55

65

75

95

115

125

135

135

125

115

95

3. и 4. лице

/

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35

35


Апартмани “Sakis” - Торони (сезонски цени)

Термин

30.6

7.7

14.7

21.7

28.7

4.8

11.8

18.8

25.8

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

270

285

305

320

320

320

320

320

270

1/3

300

315

370

355

355

355

355

355

300

1/4

350

365

405

425

425

425

425

425

350

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се дадени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1 евро = 62 мкд
 • Вонсезонските цени се по лице со вклучен автобуски превоз
 • Сезонските цени се дадени за наем на цело студио/ апартман
 • Максимум дозволен број на лица над бројот на кревети во студио/ апартман е едно дете до 6 години
 • Автобуски превоз по лице:
  • Возрасни 35 евра
  • Деца до 12 години 25 евра
  • Деца до 2 години бесплатно (без седиште)
 • Задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во канцелариите на агенцијата

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ